Najważniejszy dzień w waszym życiu zbliża się wielkimi krokami. Czasu coraz mniej, a zadań do odhaczenia mnóstwo: wybrać suknię i garnitur, zarezerwować salę weselną, zamówić fotografa, DJ’a lub zespół… a może filmowca? Temat nagrań ślubnych u jednych budzi duży entuzjazm, u innych spore wątpliwości. Mamy jednak 3 argumenty, które sprawią, że powiesz “tak” nowoczesnym nagraniom ślubnym!

Jak wygląda nowoczesny film ślubny?

Współczesne wideo z wesela to nie to samo, co w latach 90. Kiedyś większość filmów trwała godzinami i była pozbawiona fabuły, przez co dotrwanie do ich końca bywało prawdziwym wyzwaniem.

Takie podejście już dawno odeszło do lamusa. Dzisiejsi filmowcy weselni to prawdziwi mistrzowie w budowaniu emocji i opowiadaniu historii. Uwieczniają ślub dokładnie w takim stylu, w jakim sobie życzysz. Może być romantycznie i subtelnie; może być wzniośle i wzruszająco; może być zabawnie, teledyskowo i z dystansem. Decyzja należy do Ciebie!

Dobry filmowiec stopniowo zbuduje napięcie, zadba o narrację oraz zachowanie pięknej estetyki, a całość zwieńczy nastrojową, dopasowaną muzyką.

(fot. Ślub humanistyczny, Country Wedding. Stylovefoto.pl – wideofilmowanie Śląsk.)

Powód nr 1: emocje i detale, których nie odda najlepsze zdjęcie

Wzruszenie w trakcie wypowiadania słów przysięgi. Delikatnie trzęsące się dłonie przypinające welon. Uśmiechy na twarzach rodziców. Radosna, nieskrępowana zabawa, podczas której każdy jest sobą.  

Owszem – wszystko to można uchwycić na zdjęciach. Jednak tylko dobrze nagrany i zmontowany film ślubny pozwala „przenieść się” do tych chwil jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz… 

Usłyszysz na nim śmiech swojej mamy. Przyjrzysz się pierwszej reakcji męża na Twój widok w sukni ślubnej. Jeszcze raz posłuchasz przemowy taty. Tych emocji, szczegółów i dźwięków (!) nie uchwyci żadne, nawet najlepsze zdjęcie

Powód nr 2: okazja, aby zobaczyć swój ślub z innej perspektywy

Nagranie ze ślubu to w pewnym sensie reportaż z całego wydarzenia. Wy jako Państwo Młodzi jesteście pochłonięci swoją rolą i przeżywacie każdą drobną chwilę. Z waszego punktu widzenia wszystko dzieje się szybko, mija wręcz w mgnieniu oka.

Dlatego nie jesteście w stanie zobaczyć wszystkiego – np. tego, jak dokładnie wyglądały przygotowania waszego partnera czy partnerki; jak przyjaciele bawili się z członkami waszej rodziny; reakcji gości na pierwszy taniec, czy nawet łez wzruszenia na twarzy babci. Mając własny film ślubny, zyskujecie zbiór najcenniejszych kadrów, emocji i widoku ważnych dla was osób (również tych, których kiedyś zabraknie).

Film ślubny zapewnia więc wgląd w perspektywę gości. Pozwala wychwycić to, co umknęło waszej uwadze. Daje też szansę na zobaczenie waszego ślubu tym członkom rodziny i przyjaciołom, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w ceremonii.

(fot2. Ślub na koniach, humanistyczny, Country Wedding. Stylovefoto.pl – wideofilmowanie Śląsk.)

Powód nr 3: pamiątka na całe życie i dla przyszłych pokoleń

Dla większości osób ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu. Jednak to tylko jeden dzień, jedna noc –  mija i pozostaje pięknym wspomnieniem.

Dlatego zadbaj o jego odpowiednie uwiecznienie. Film ze ślubu pokażesz swoim przyszłym dzieciom, a nawet wnukom. Możecie odświeżać go sobie w każdą rocznicę lub podczas uroczystości rodzinnych. Co więcej, łatwo udostępnisz go w sieci, np. w postaci krótkiego klipu na YouTube, Instagramie, czy Facebooku. To pamiątka na lata, do której chętnie się wraca.

Film ze ślubu i wesela: czy warto? Podsumowanie

Film ze ślubu i wesela to dynamiczna i jedyna w swoim rodzaju opowieść o tym wyjątkowym dniu. Oferuje znacznie więcej niż statyczna fotografia: pozwala uchwycić dźwięki i emocje, których nie odda statyczne zdjęcie. 

Jest cenną pamiątką, w którą warto zainwestować – ale tylko pod warunkiem, że powierzysz to zadanie w odpowiednie ręce. Wybierając profesjonalnego filmowca zyskujesz pewność, że nagranie będzie poruszające, dobrej jakości i odda charakter waszego związku. 

Dlatego jeśli chcesz mieć gwarancję jak najlepszych efektów, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem, dla których tworzenie oryginalnych, niesamowitych filmów ślubnych to nie tylko praca, ale też ogromna pasja!