Panna Młoda, Country Wedding. Stylovefoto.pl – wideofilmowanie Śląsk.

Tworzenie filmów i reportaży ślubnych nie jest standardową pracą. To pewna forma sztuki, która wymaga czegoś więcej niż umiejętności obsługi kamery i programu do montażu. W pracy filmowca ślubnego ważna jest znajomość sprzętu, zmysł estetyczny i dobry kontakt z Parą Młodą. Wiele daje też posiadanie pewnej wizji artystycznej – czyli wyobrażenia operatora o tym, jak powinna wyglądać dana scena.

Komunikacja z Parą Młodą i swobodna atmosfera

Nowoczesne filmy ślubne nie opierają się na suchej relacji z tego dnia. Dziś liczą się emocje i dobra komunikacja z Parą Młodą – w końcu to oni będą w naszym kadrze przez najbliższe kilkanaście godzin. Dlatego zanim przystąpimy do nagrywania, dbamy o stworzenie niestresującej, swobodnej atmosfery.

Pierwszy krok to zapoznanie się i przywitanie z Głównymi Bohaterami naszego filmu oraz innymi osobami, które będą nam towarzyszyć. Dzięki temu wszyscy stają się bardziej otwarci, mniej skrępowani obecnością kamery. Z kolei my lepiej poznajemy Młodych (i to na długo przed kręceniem filmu!), a także dowiadujemy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Oprócz tego skupiamy na klimacie, który tworzy się tego dnia – wychwytujemy niepozorne detale, wzruszenia i ulotne gesty.

Drogi sprzęt to nie wszystko. Liczy się pomysł i umiejętności

Dzień ślubu zaczynamy od ujęć z drona – poranna lub przedpołudniowa aura jest doskonałym otwarciem filmu. Podczas kręcenia tworzymy też tzw. sceny przebitkowe, które w post-produkcji budują wstępną fabułę i wprowadzają widzów w ten dzień.

Skupiamy się na detalach, które świetnie budują narrację oraz indywidualny charakter filmu.

Obrączki w róży, Country Wedding. Stylovefoto.pl - wideofilmowanie Śląsk.
Obrączki w róży, Country Wedding. Stylovefoto.pl – wideofilmowanie Śląsk.

Zazwyczaj najpierw widzimy się z Panem Młodym, gdzie filmujemy jego przygotowania. Wąskie ujęcia przeplatamy z szerokimi – daje to wrażenie tajemniczości, które ulatnia się stopniowo, z upływem czasu.

Po sfilmowaniu przyszłego męża, pojawiamy się u Panny Młodej jeszcze przed jego przybyciem. Tam również staramy się wychwycić jak najwięcej: królują szczegóły w postaci biżuterii, zdjęć z przeszłości, osobistych drobiazgów, które urozmaicają naszą historię .Jednym z ważniejszych momentów, a zarazem filmowych ujęć jest tzw. first look – czyli moment, w którym Pan Młody widzi Pannę Młodą po raz pierwszy, w pełnej okazałości. To jedna tych z wyjątkowych chwil, w których możemy dokładnie uchwycić wyrazy twarzy przyszłych nowożeńców: ich zaskoczenie, wzruszenie i emocje.

Budowanie klimatu i fabuły za pomocą montażu

Gdy dzień ślubu dobiega końca, mamy odpowiednią ilość materiału i wtedy rozpoczyna się etap postprodukcji. Zawsze uwzględniamy w nim to, co jest ważne z punktu widzenia Młodych. Co prawda wszystko tworzy się w naszych głowach już w trakcie kręcenia, ale to właśnie montaż powołuje do życia wszystkie te kreatywne pomysły 🙂

Nasz styl jest nowoczesny i dynamiczny. W produkcjach StyloveFoto budujemy wartką akcję, a przy tym dbamy o urodę kadru, właściwe oświetlenie i selekcję ujęć. Odpowiednio dopasowujemy muzykę, wprowadzamy klasyczny wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Całość jest ubarwiona odpowiednią narracją i zastaną na miejscu atmosferą.

Wszystko to sprawia, że film ślubny staje się bardziej personalny i z biegiem lat nabiera dla Was jeszcze większej wartości.

 

Jeśli jesteście zainteresowani ciekawym filmem z Waszego wesele, do któego będzie wracać to Napiszcie do nas!